IDEA

Serviform S.r.l.

IDEA

Devrim niteliğinde üst düzey kalıp makinesi

Düz kesim

Köprü

Perforaj bıçağı

Pilyaj bıçağı

Broşlama

Nick taşlama/delme

Bükme

Kazıma

 

Üst düzey kalıp üreticileri için özel olarak tasarlanmış tam otomatik bir makinedir.

 

IdeA tamamen modüler bir yapıya sahiptir ve daha zorlu atölyelerin gerektirdiği tüm işlemleri gerçekleştirmek için donatılabilir.

 

Yazılımın temel özellikleri şunlardır: kullanım kolaylığı, mevcut ağlarla mükemmel karşılıklılık, aşırı esneklik.

 

10 mm'den 32 mm yüksekliğe ve 1.5, 2, 3 ve 4 Nokta kalınlığına sahip çelik bıçak üzerinde çalışır.

Standart olarak SDDS'nin (Serviform Digital Diemaking System) ve IdeA'nın tüm makineleri Windows tabanlı yeni geliştirilen bir yazılımla çalıştırılmaktadır. Bu yazılım özellikle yüksek kaliteli kalıpçılık endüstrisi için geliştirilmiştir.

 

Eksiksiz özel kartuş seti, standart kesme bıçağından perforaj veya pilyaj  bıçağı oluşturmanızı sağlar.

 

Tamamen yeni ve orijinal bir bükme sistemi sayesinde (ABD: PATENT NO .: ABD PATENT 8079244-B2-; EUROPA BREVETTO N °: EP1998909 -B1-) bir puntodan diğerine geçiş saniyeler içinde olabilir. Makinenin bükme limitleri hafızadadır. IdeA, piyasadaki 2Pt bıçaklarında 1mm yarıçap üretebilen tek makinedir.

 

IdeA, tamamen yeniden tasarlanmış çift işlemli sıralı broşlama ünitesi ile donatılmıştır. Artık broşlama daha hızlı, daha temiz ve çapaksızdır. Broşlama aracı yazılım aracılığıyla kolayca ayarlanabilir ve broşlama derinliği sorunsuz bir şekilde değiştirilebilir.

 

Nick için devrim niteliğindeki bir taşlama ünitesi, düz bir çizgi işleminde mükemmel geometrik ve düzgün nickler üretir. Yeni Ultranick takma aletleri ile donatılmış dört elektrik mili, makine kontrol yazılımı tarafından kontrol edilir.

 

Nicklerin pozisyonu otomatik olarak CAD çiziminden alınır. Güçlü vakum emme sistemi kesinlikle temiz operasyonları garanti eder.